طراحی بسته بندی زعفران

در طراحی بسته بندی زعفران می توان از رنگ هایی که معرف آن هستند استفاده نمود. رنگ های بنفش، سفید قرمز چه به صورت تک رنگ و چه به صورت ترکیبی می توانند ماهیت زیبایی را به طراحی بسته بندی زعفران بدهند. همانطور هم که قبلا گفتیم در انتخاب رنگ ها و اصول چاپ بسیار دقت کنید تا خروجی مطلوبی داشته باشید. همانطور که می دانید زعفران یکی از محصولات مهم و ارزشمند خراسان بحساب می آید و همه به عنوان سوغات خراسان از آن یاد میکنیم. میشود طراحی بسته بندی زعفران را با الگوی طرح های خاتم، طرح های مینیاتوری و نقش های کاشی مانند استفاده کنیم. اینکار به زیبایی طراحی بسته بندی زعفران کمک شایانی خواهد کرد. همچنین در قسمتی از طرح بخش شیشه ای یا پلاستیکی تبین دید تا مقداری از زعفران دیده شود این کار باعث می شود مشتری با احساس رضایت و حس خوب بیشتری خرید کند. طراحی بسته بندی زعفران معمولا در ظرف های آلومنیومی نازک، کارتن های مقوایی، بسته بندی هایی از جنس پلاستیک و هرکدام از این موارد با طرح و نقش های خاص خود ارائه شوند. فرهنگ و آداب آن منطقه نقش بسزایی در طراحی بسته بندی محصولات یک شهر و یا اقلیم دارد و این نکات مهم در طراحی بسته بندی زعفران را باید مد نظر قرار داد.

طراحی بسته بندی نبات

نبات ها انواع مختلفی از قبیل نبات شاخه ای، نبات سنگی، نبات سنتی قهوه ای و غیره دارند که معروف ترین آن ها نبات شاخه ای و چوبی است. این محصول از جمله محصولات معروف و قدیمی ایران به شمار میرود و همه ساله به سراسر جهان صادر میگردد. از این رو باید در خاص بودن طراحی بسته بندی آن تمرکز و طراحی شایسته به عمل آورد. زیرا محصولی که از مرزها میگذرد بیانگر نماد، فرهنگ و سبک طراحی یک کشور است. هر چه از فرهنگ و سنت ها در این نوع طراحی بسته بندی ها استفاده کنید، فرهنگ و علایق کشور خود را بهتر و بیشتر به یک غریبه که زبان شما را نمیداند انتقال می دهید. گاهی بعضی نقش و نگاره ها خاص یک ملیت است که برای سایر کشورها جالب توجه می باشد، به همین دلیل در طراحی بسته بندی نبات آنچه که به عنوان نماد، سمبل و یا سوغات منطقه ای استب یشتر از طرح های سنتی و نمادین استفاده می شود.

نبات را می توان بیشتر در انواع طراحی بسته بندی های مقوایی مشاهده کرد. اگر دقت کرده باشید بیشتر موارد ظرافت و دقتی که در طراحی بسته بندی نبات و همچینن زعفران بکار میرود مانند نقش و نگار هنرهای دستی اصفهان و مشهد است که زیبایی های خاص و چشمگیر خود را دارد. برای طراحی بسته بندی نبات میتوان قسمت عمده روی بسته را خالی گذاشت و با کاور پلاستیکی پوشش داد تا نبات که خود ظاهر شکیل و زیبایی دارند بیشتر به چشم آیند و در پشت بسته می توان مشخصات و توضیحات لازم را درج نمود.

طراحی بسته بندی حبوبات

طراحی بسته بندی حبوبات، از جمله پرمخاطب ترین بسته بندی ها در همه جای دنیا به حساب می آید. این نوع طراحی بسته بندی هیچ محدودیت مرزی نمیشناسد و تقریبا در سراسر جهان از یک الگوی خاص به استثنای تغییراتی که تحت تاثیر فرهنگ هاست پیروی می کند. در طراحی بسته بندی حبوبات، رنگِ به کار رفته در طراحی بسته بندی نسبت به نوع حبوباتی که قرار است فروخته شود انتخاب میگردد. حبوبات انواع مختلف دارد: عدس، لوبیا، نخود، ماش و غیره. شما می توانید از رنگ هر یک از این محصولات در طراحی زمینه ای و یا ترکیبی طراحی بسته بندی استفاده نمایید. در این نوع بسته بندی ها بیشتر از بسته های پلاستیکی استفاده می شود و قسمت اعظم محصول برای مخاطب قابل مشاهده است. در اینصورت این هنر و روال کار مسئول بسته بندی است تا حبوبات داخل بسته بندی را تمیز ، شفاف و با کیفیت در بسته بندی ها قرار دهد. می توانید از عکس و وکتور های مختص حبوبات مورد نظر نیز بر روی طراحی بسته بندی استفاده کنید. از بسته بندی های کاغذی نیز در زمینه حبوبات هم استفاده می شود که این نوع بسته بندی بیشتر در کشور های غیر ایرانی مورد استفاده قرار میگیرد.

طراحی بسته بندی نوشیدنی ها

در طراحی بسته بندی نوشیدنی ها دقت داشته باشید که خروجی جنس طراحی بسته بندی شما فلز، پلاستیک و یا کاغذ است. در چاپ، نوع رنگ انتخابی در طراحی اولیه بسیار مهم است. برای تاثیر گذاری و جذب مشتری سعی کنید از تصاویر مهیج و لذت بخش در طراحی بسته بندی استفاده نمایید. تصاویر و رنگ هایی که حس خنکی، طراوت، تازگی و دلچسب بودن یک نوشیدنی ایده آل را انتقال دهد، از بهترین انتخاب ها برای طراحی بسته بندی نوشیدنی ها می باشند. شما بی نهایت رنگ می توانید در این نوع طراحی بسته بندی استفاده نمایید و محدودیتی در کار نیست. با دست باز می توانید رنگ و طرح را ترکیب کرده و خروجی مطلوب را با ایده های نو به مشتریان ارئه نمایید.

طراحی بسته بندی ادویه جات

در این نوع از بسته بندی میتوان به الگوی بسته بندی حبوبات بازگشت و کمک گرفت. کلیت طراحی و اصول اولیه یکیست اما در طراحی بسته بندی ادویه جات از نقوش و ظرافت های خاص بیشتر استفاده کنید. در بسته بندی ادویه جات جنس و نوع به کار رفته در طراحی بسته های پلاستیکی، کارتنی و ظروفی که همانند جا ادویه ای استفاده می شوند می باشند. هریک از این بسته بندی ها قیمت های خاص خود را دارند که بسته به نوع عرضه متفاوت هستند. طراحی بسته بندی در حالت کارتن مقوایی و پلاستیکی روی خود جنس چاپ می شود اما در مورد ظروف پلاستیک بصورت برچسب و لیبل است.

طراحی بسته بندی خوراکی ها

فروشگاه ها این روزها پر از بسته بندی های مختلف از انواع خوراکی ها وتنقلات است. اگر دقت کرده باشید انواع بسته بندی ها ارائه می شود تا مشتریان هر بار با نوع جدید از طراحی بسته بندی، طراحی ها، جذابیت ها و سلایق مختلف روبرو شوند و در انتخاب همان محصول دیروز، امروز با هیجان بیشتری اقدام به خرید نمایند. بسته بندی ها هر چقدر هیجانی تر باشند مخاطب بیشتری را جذب میکنند. شما بر روی طراحی بسته بندی ادویه جات لازم نیست از هیجان و رنگ های انوع و اقسام استفاده کند. چون در نهایت مشتری میداند با زردچوبه مواجه میشود و یا نمک و فلفل. اما هیجان زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که مشتری با طعم و رایحه اسانس جدید و یا خوراکی لذت بخش روبرو است. سعی کنید در طراحی بسته بندی مشتری را سورپرایز کنید. این روز ها بسته های چیپس، پفک، انواع مغز های خوراکی و سایر تنقلات بصورت های متفاوتی در چیدمان خوراکی های فروشگاه ها خودنمایی می کنند. بطوریکه مشتری برای یک بار هم بخاطر جذابیت طراحی بسته بندی محصول را امتحان می کند. این خود شانسی برای فروش بیشتر و تبلیغات خاص تر می تواند باشد.

طراحی بسته بندی بستنی

با شنیدن اسم بستنی چه حسی در شما ایجاد می شود؟ حس خنکی، یخی، و رفع عطش؟ درست همانطور که فکر میکنید می توانید رنگ و طرح مورد نظر را برای طراحی بسته بندی بستنی انتخاب کنید. رنگ های آبی، قهوه ای سفید، صورتی، کرمی از جمله رنگ هایی است که به وفور در طراحی بسته بندی ها به چشم میخورند. در پی آن تصویری از یک بستنی که نوع آن را مشخص میکند، کیم بستنی، بستنی نونی، بستنی قیفی، بستنی لیوانی و انواع آن. حس ها و انتخاب رنگ ها را در طراحی بسته بندی ها جدی بگیرید در اینصورت قطعا بهترین ها را ارائه خواهید داد.

طراحی بسته بندی سبزیجات

سبزیجات به دو صورت خشک شده و تازه بسته بندی و عرضه می شوند. سبزیجات خشک شده بسته بندی و طراحی آسان تری نسبت به سبزیجات تازه دارند. در سبزیجات تازه باید یک کاور مخصوص و محافظ در نظر گرفت تا از فساد و خرابی سبزیجات مانند سالاد جلوگیری کند که باید از جنس و مواد سالم تهیه شده ب%A